Hvar wita nas

W pobliżu Splitu znajduje się Hvar – to wysepka i równolegle miasto o jednakowej nazwie, które jest również rekomendowane tym, którzy pragną zaznajomić się bliżej z urokiem Chorwacji. Tym, którzy preferują Split jako podstawowe miejsce wypoczynku, zalecamy skorzystanie z rejsów, które są niedrogie i mogą przedstawić wszystkie przepiękne zabytki okolicznych wysp. Da się owszem także wyczarterować jacht, jeżeli ma się patent i nieco więcej środków. Hvar to miasto, które pozdrowiło nas cudowną pogodą, jako że wybraliśmy się w ową stronę raczej wcześnie rano, żeby spędzić maksymalnie dużo czasu na oglądaniu jego zabytków i odpoczynku.

Również poświęciliśmy czas na okrążenie i zobaczenie całej wyspy, gdyż znajduje się na niej także parę innych wartych atencji zakątków, na przykład Jelsa oraz Stari Grad. Na miejscu chodziliśmy po malowniczych uliczkach Hvaru, wchodziliśmy do różnych lokali, żeby posmakować lokalnych frykasów, również trafiliśmy na targ.

Centrum miasta Hvar jest wyjątkowo piękne, ta śródziemnomorska architektura, ponadprzeciętna atmosfera naprawdę przypadły nam do gustu, a finisz wycieczki przybliżał się już wtedy wielkimi krokami.